Kryetari i Londrës i bashkohet Kryeminstrit Cameron në fushatën kundër daljes nga BE

Kryetari i Londës, Sadiq Kahn, ka me iu bashkue Kryeministritn britanik David Cameron në fushatën kundër daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian.

Khan tha se bashke me liderin e Partisë Konservatore, David Cameron, kane me dale me fushatë të përbashkët, ku kane me ba thirrje për qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE.

Kryeministri britanik, Cameron tash e nji muej po mbanë fushatë kundër daljes së Britanisë.

Ai gjatë fushatës tha se Britania ka me qene ma e fortë dhe ma e sigurt nëse qëndron në BE.

Shperndaje në: