Ku i arrestoi policia 6 serbë!

Policia e Kosovës ka arrestue 6 serbë në Pejë.

Deri të arrestimi ka ardhu për shkak se dy kerre ishin tue vozit shumë shpejt, dhe në momentin që i ndalë policia, 6 serbë sulmuen patrollën e Policisë.

Kështu i kanë thanë Gazetës Blic burime mbrenda Policisë së Kosovës.

“Posa i ka ndalë këto dy kerre patrolla policore, ata kanë sulmue policët”, ka theksue ky burim.

Në patrullë kanë qenë 4 policë, të cilën nga sulmi janë lëndue dhe kanë marrë lendime trupore.

Simbas këtyne burimeve ngjarja ka ndodh gjatë ditës së djeshme n’ora 14:40.

Shperndaje në: