Ku ishte Rrustem Mustafa kur u vra komandanti legjendar Adem Jashari?

“Kam qene mik i familjes Jashari, dhe kam qellue jo veç ne kohen e vrasjes se tij por edhe herave tjera”, thote Rrustem Mustafa, tue shtue se, “nuk don me rrefye shume per luften, per shkak se ka nji ndjeshmeni te madhe rania e komandantit Adem Jashari”.

“Po kam qene ne Drenice dhe me Komadantin, naten kur asht sulmue Prekazi dhe Komadanti Legjendar. Shume shpejt kam me rrefye gjithçka per luften. Ende s’kam rrefye per te”.

Keshtu ka deklarue anetari i PDK’s Rrustem Mustafa ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.