Kuçi: Qe pse VV e LDK nuk po e mbështesin Veselin

blerimkuciii

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Blerim Kuçi ka thanë se koalicioni PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë tue shtue se ky koalicion ka m’i ba numrat edhe për kryetar të Kuvendit.

Vetëvendosje dhe AAK simbas tij, janë tutë se ky koalicion i ka votat e sigurta për me ba qeverinë, prandaj nuk po e mbështesin zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit.