Kuçi zavendekryeminister

Ministri aktual i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, mësohet se ka me marr postin e zavendëskryeministrit, derisa Enver Hoxhaj tashma thuejse asht e sigurt se ka me qene ministër i Punëve të Jashtme
Partnerët e koalicionit qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që shumë shpejt të ulen dhe të merren vesh për plotësimin e posteve që kane mbete bosh me zgjedhjen e Hashim Thaçit Presidente.

Shperndaje në: