Kujdes, sot edhe nesër temperaturat e mbërrijnë kulmin!

Temperaturat gjatë ditës së sotme në Kosovë, pritet të jenë mjaftë të nalta.
Ato maksimale pritet me shkue deri në 37 gradë celsius.
Ndërkaq, temperaturat minimale do të sillen nga 16C deri në 17 celsius.

Vapa afrikane pritet me zgjatë deri të Shtunën, ndërsa simbas parashikimeve të fundit, ditën e Dielle nji turbullinë nga Atlantiku ka me depërtue edhe mbi rajon, e cila ka me sjellë mot ma të freskët, vende-vende me reshje lokale shiu dhe bubullima.

Temperaturat maksimale kanë me zbritë deri në 26C.

Do të fryjë erë mesatare dhe e fuqishme nga jugperëndimi 4-14m/s.

Shtypja atmosferike pritet me zbritë lehtë nën vlera normale.

 

Shperndaje në: