Kur foli Rama, çka ndodhi në Kuvend!

kuvendi

Gjatë kohës që kryeministri Rama mbante fjalën në Kuvend e kur ai i cilesoi deputetet demorkatë si nji “tufë” që janë gati me hangër njani-tjetrin, të djathtët janë mbledh para foltores së Kuvendit për me bllokue seancën.

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka dhe deputeti Flamur Noka kanë kërkue me ndërpritë seancën.

Ish-ministri i Brendshëm ka tentue edhe me goditë kryeministrin, por ka ndërhye menjiherë Garda e Republikës.