Kur ‘godet’ Zafa: A po shpërbahet frik Kuvendi!

zafir berisha

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka thanë se simbas deklaratave nga zyrtarët e partive në koalicionin qeverisës, Kuvendi i Kosovës, mbasi ta miraton këtë javë Ligjin për buxhetin, javën që vjen duhet me shkue në shpërbamje për me i hap rrugë zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

 

Ky asht postimi i plotë i Berishës në Facebook:

 

Javën e ardhshme mundë të shpërndahet Kuvendi Kosovës!

Sipasë rrjedhës logjike të deklaratave nga zyrtarët e partive në kualicionin qeverisës të Kosovë /nëse deklaratat i thonë me gjithë mendë/ atëher Kuvendi pasi ta miraton këtë javë ligjinë për buxhetin, javën që vjen duhet të shkojmë në shpërbërje për me i hapur rrugë zgjedhjeve të jashtëzakonshme si nevojë urgjente për të dalur nga kolapsi politikë dhe ekonomikë.
1001 arsye Kosova ka për me shkuar në zgjedhje, sa më herët që shkojmë aq më e shëndetëshme është për vendin…
Zafa

 

Shperndaje në: