Kurti i thotë Veselit: Dil matu para deputetëve a i keni votat!

Albin Kurti, kandidati i Vetevendosjes per Kryeminister ka marre fjalen ne Kuvend dhe ka thane se seanca asht plote dhe se PAN’i me kandidatin e tyne duhet m’u mate a i ka votat apo jo.

Ai ka thane se seanca duhet me vazhdue dhe se Kadri Veseli duhet me provue a i ka votat apo jo.

Simbas tij, vendi po shkon drejt nji falimentimi te perbashket.