Kurti: Kjo qeveri asht ma e dobëta mbas luftës

Albin Kurti

Deputeti i vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kritikue ashpër koalicionin PAN që ia dha Ministrinë e Bujqësisë Listës Serbe, tuee e konsiderue se çelësat e hambarit iu dhanë Beogradit.

Ai gjatë nji fjalimi në Kuvendin e Kosovës ka thanë se qeveria Haradinaj asht ma e dobëta e mbas luftës.

“Kjo e mbramshmja asht qeveria ma e dobët e mbas luftës. Shumica e ministrave janë asistentë të shefave dhe nuk kanë lidhje, tre a katër janë në Prishtinë e nji në Beograd. PAN janë bashkue kundër nesh, sepse shpërfillin nevojat e qytetarëve të Kosovës”.

Shperndaje në: