Kurti: Thaçi e Mustafa e kapitulluen Kosovën

Deputeti i Vetevendosjes ne fjalen e tij ne Kuvend ka thane se me marreveshjen per demarkim, praktikisht shpallet qe Kosova s’ka kufi, e kur s’ki kufi, s’ki shtet, e s’je qytetar, por je refugjat, asht shprehe Kurti.

Simbas tij, kete marrveshje po e vulosim si nji vend pa kufi, raporton Rrokum.TV.

“Na e kemi nji marreveshje te kapitullimit”, ka thane ai, tue shtue se, Thaçi e Mustafa e kan pru këtë kapitullim.

“Na jemi per Demarkacion, por jo per kete Demarkacion. NATO neve s’na mbron prej Malit Zi, por nga Rusia”, tha Kurti.

Krejt ne fund, ai kundershtoi ashper keqperdorimin qe po bahet me SHBA’te, tue thane se “me pronto 1 e 2, u pa se qeveritaret e duen Ameriken e Al Capones dhe jo Ameriken e Roosevelt.

Shperndaje në: