Kush asht zyrtari i naltë i sigurisë qe po e pret shkarkimin!

pallatidrejtesi

Shumë shpejt nji udhëheqës i naltë i sistemit të sigurisë në Kosovë, pritet me u shkarkue.

Burime të Indeksonline, bajnë me dije se tashma vendimi për shkarkimin e këtij zyrtari të naltë shtetnor asht marrë dhe formalizmi i këtij vendimi pritet me u ba ditëve në vijim.

Ndryshe, kohëve të fundit sistemi i drejtësisë në Kosovë asht kritikue me të madhe nga ana e opinionit publik në Kosovë.