Kush po paralajmeron rezistencë të pakompromis në Kuvend!

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi ka thanë se Qeveria e Kosovës po përpiqet me i kontrabandu në Kuvend dy marrëveshjet jo kushtetuese që i nënshkroi në Bruksel.

Ajo n’emisionin “Info Box” në TV Dukagjini ka thanë se çashtja e ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi ma shumë po doket nji përpjeke e kësaj qeverie që të legjitimoj veprimin e saj jo kushtetues madje edhe me çmimin e faljes së tokave.

Kadaj-Bujupi ka shtue po ashtu se do të vazhdojnë të kundërshtojnë këto dy marrëveshje, tue thanë se kësaj radhe rezistenca do të jetë ma e fuqishme dhe e pakompromis.

 

donikaaaa

Shperndaje në: