Kushtet e PAN, reagon Arben Gashi

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, përmes nji statusi në rrjetin social Facebook i ka komentue kushtet e koalicionit PAN për kryetar të Kuvendit dhe votimin për Qeveri.

Gashi ka thanë se caktimi i kushteve nga PAN’i asht idiotësi, dhe nëse ata arrin me i gjetë nji apo dy deputetë, nuk ka me mujt me qeverise.

Statusi i tij i plotë:

Caktimi i kushteve nga koalicioni PAN është idiotësi, sidomos duke e lidhur pozitën e kryetarit te Kuvendit me votimin e Qeverise!

O ju njerëz te koalicionit PAN edhe nëse arrini ti gjeni 1 apo 2 deputete përkrahës te koalicionit tuaj, kot e keni. Kuptojeni qe nuk mund te qeverisni me 61 deputete votues për ju.

Por mbi te gjitha mendojeni pse askush nuk do te qeverise me ju/PDK!?