Ky asht mesazhi i Edi Ramës për sulmin n’Francë!

Kryeministri Edi Rama ka shkrue në faqen e tij në Facebook për sulmin e mbramshëm që ndodhi në Nice, ku mbetën të vdekun 84 persona.

Fjalët e tij kanë nji mesazh të fortë për sulmin që ndodhi mbramë.

Ai ka thanë që strategjia e tmerri asnjiherë nuk kanë me gjunjëzue botën e lire dhe se liria ka me triumfue.

 

Ky asht postimi i Ramës:

Strategjia e tmerrit nuk do ta gjunjezoje kurre boten e lire! Nazizmi i ri do te mundet njesoj si i vjetri! Franca dhe liria do triumfojne.

Shperndaje në: