Ky asht mesazhi i Selimit për AAK’n dhe Nismen! (video)

Mesazh dashamirësie AAK’s edhe Nismes, mos e lidhnin fatin me të keqen, reflektoni se ende ka kohë

Rexhep Selimi, Vetevendosje ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum ka thane se AAK dhe Nisma kane pesue nga elektorati ngase kane shkue ne gjinin e SHIK’ut, te cilet ata i kane akuzue me te madhe.

Derisa kur ka komentue se ata jane krahu i luftes, ai ka thane se edhe ne Vetevendosje jane dikun 20 kandidate qe jane veterane te luftes.

E kur ka fole per formimine  Qeverise, ka thane se e drejta e pare i takon PAN’it me provue e me ba Qeveriene e nese nuk mundet atehere asht Vetevendosje, e cila e ka legjitimitetin qytetar per me provue me ba Qeverine.

Selimi ka thane se Vetevendosje e ka ma te lehte, me i ba numrat per Qeverine, dhe ka me ba gjithçka per me çue PDK’n ne Opzite.

Por ai ka thane se nuk munden me perjashtue  se LDK mundet me ba gabimin e radhes, si ne te kaluemen dhe me hy ne Qeveri perseri me PDK’n.

Ai ka thane se Vetevendosje kane dale fitues te zgjedhjeve, dhe kane dale fituese si percaktuese te zgjedhjeve, tue thane se ne 9 komuna kane dale te paret.

E kur ka fole, per krijimin e Qeverise, Selimi ka thane se PAN’i nuk mundet me ba, por ka thane se kane me prite, procedurat ligjore, edhe pse kane simbas, tij se ata kane me ba gjithçka, tue peshkue çdo deputet.

“Vetevendosje asht gati me shkue prap ne zgjedhje dhe per gjithçka”, ka thane ne fund Selimi.

 

Shperndaje në: