Ky asht momenti kur nisi sulmi në Nice të Francës!

Të paktën 84 persona janë vra dhe ma shumë se 18 janë plagos nga nji sulm terroristë në Francë me rastin e festimeve të ditës kombëtare.

Terroristi 31-vjet sulmoi turmën me kamionin e tij. Ai u qëllue për vdekje nga policia franceze.
Simbas dëshmitarëve ai bërtiste “Allahu Akbar” – Zoti asht ma i madhi – para se të vritej.

Ai nuk pranoi me ju ndalue policisë, si e deshmojnë pamjet e maposhtme dhe nisi me goditë njerëzit që kishin dalë me festue festën kombëtare.