Ky asht moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhanë parashikimin e motit për ditën e sotme (e Mërkurë).

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë ditës së sotme ka me mbajtë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen mesatareve të ditëve tjera.

Minimalet do të regjistrohen nga 13-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-32 gradë Celsius.