Ky asht moti për fundjavë

Meteorologët  thonë se sot në Kosovë ka me qenë nji ditë me mot kryesisht të kthjellët.
Temperaturat do të sillën në mes 13 e 31 gradë Celsius.

Dita e dytë e fundjavës pritet me fillue me mot të kthjellët, por n’orët e mbasditës mund të ketë vranësina kalimtare.

Temperaturat do të lëvizin në mes 13 e 32 gradë Celsius.

Mot kryesisht i kthjellët parashihet me mbajtë edhe në pjesën e parë të javës së ardhshme e mandej, kohë mbas kohe, priten vranësina dhe ranie e temperaturave.

Shperndaje në: