Ky asht moti për sot dhe 4 ditët e ardhshme (foto)

Sot mot i nxetë, të Diellen mbasdite reshje lokale shiu.

Gjatë ditës së Shtunë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të nxeta ajrore nga Afrika veriore, por nga dita e Dielle, nji front i ftoftë që do të kaloj mbi rajon ka me sjellë përkeqësim të motit me reshje shiu dhe ranie të theksueme të temperaturave në fillim të javës së ardhshme.

 

Shiheni tabelen e maposhtme: