Ky asht moti për sot e nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë vikendit ka me mbajtë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Simbas IHK’s, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Kurse, shtypja atmosferike mbetet e naltë, mbi vlerat e normales.

Ka me fry erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s./

Shperndaje në: