Ky asht moti për sot e nesër në vend

Moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë dy ditëve të vikendit ka me mbajë mot me diell dhe vranësina të pjesshme të cilat vende-vende mund të shoqnohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimal kanë me lëvizë ndërmjet 10-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen me lëvizë ndërmjet 26-29 gradë Celsius.

Simbas IHK’s, ka me fry erë kryesisht nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi deri 8m/s.

 

 

Shperndaje në: