Ky asht moti qe ka me ju befasue sot!

Mot me diell dhe vranësina të denduna të cilat vende-vende kanë me u shoqnue me reshje shiu.
Kështu do të jetë sot gjatë ditës nëpër Kosovë, ban të ditun Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat maksimale kanë me arritë në 30 gradë celsius, që do të jenë në komunën e Gjakovës, ndërsa ato minimale në 15 gradë, në komunën e Podujevës.

 

motikos

Shperndaje në: