Ky asht nenkryetari ma i ri i PDK’s!

Uran Ismaili asht zgjedh nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

Lajmin e ka ba publik kryetari i PDK’s, Kadri Veseli.

Ai në nji konferencë për media ka thanë se zgjedhja e Ismailit asht ba me vendim të partisë.

Ndërsa nënkryetari i ri i PDK’s, Uran Ismaili tha se kjo parti asht deshmi e krijimit të hapësinave të marrjes së energjisë dhe frymës së re.

“Falënderoj kryetarin Veseli dhe krejt PDK’n për besimin e dhanë. Qysh në vitin 2007 kam qenë pjesë e shumë aktiviteteve në PDK. Asht deshmi që PDK krijon hapësinë për marrjen e energjisë dhe frymës së re. Ka me punue nga degët dhe seksionet që të avancohen dhe të kryejmë punën me përkushtim”, tha Ismaili.

 

13713527_10153778613917151_2083240072_n

Shperndaje në: