Ky asht numri i votuesve të ri për zgjedhjet lokale

Zgjedhjet

Zgjedhjeve lokale që pritet të mbahen me 22 Tetor, kanë me ju shtue edhe mbi 18 mijë votues të ri që kanë arritë moshën 18 vjeçare, tue iu bashkue listës prej 1 milion e 890 mijë e 952 personave me të drejtë vote.

Zadhanësi i KQZ, Valmir Elezi, në nji përgjigje për Indeksonline ka thanë se janë mbi 14 mijë votues të rin dhe 3 mijë e 835 që nuk kanë qenë në Listën Përfundimtare të Votuesve në Zgjedhjet për Kuvendin e Kosovës 2017.

Shperndaje në: