Ky asht parashikimi i motit për fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka ba të ditun se në fundjavë ka me mbajtë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale kanë me lëvizë ndërmjet 7-9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet më lëvizë ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e naltë, mbi vlerat e normales.

Ka me fry erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.