Ky asht urimi i Veselit: E ka nji thirrje te madhe për qytetarët

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka urue Ditën e Flamurit Kombëtar dhe ditëlindjen e komandantit legjendar Adem Jashari.

Ai n’urimin e tij, haptazi, u ka ba thirrje qytetarëve që t’ardhmen e tyne me pa në Kosovë.

 

Ky asht urimi i Veselit n’Facebook:

Gëzuar 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit të Skënderbeut dhe Ismail Qemalit, Ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe daljen e parë publike të UÇK-së.

Qoftë simbolika e kësaj ditë të shënuar, një thirrje për të gjithë ne shqiptarēt, që lumturinë ta ndërtojmë ne trojet tona e mos ta kërkojmë në dhe të huaj!

 

 

 

Shperndaje në: