Ky asht vendimi i Gjykatës Themelore për aktivistët e VV’s

gjykata.jpg

Dy nga pesë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Atdhe Arifi si dhe Egzon Haliti kanë me vazhdue që edhe për nji muej me mbetë në qendrat e paraburgimit. Ndërkohë që, Adea Batusha e Frashër Krasniqi kanë me vazhdue me mbetë në arrest shtëpiak edhe për nji kohë.

Lajmin e ka ba të ditun zadhanësja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Mirlinda Gashi.

“Dy nga pesë të arrestuemit kanë me mbetë në arrest shtëpiak. Si dhe dy të tjerë në paraburgim”, ka thanë Gashi