Ky gazetar tash ju bashkue NISMA’s (foto)

Gazetari Milaim Zeka sapo ka aderue në Nismën për Kosovën.

Kjo asht ba e ditun përmes nji konference që kjo parti e ka mbajt sot n’orën 15:00.

“Nuk ka me u ba shumë serioz që po hy në politikë, sepse në këtë punë kam qenë që nga viti 1979. Kam pas fatin që si gazetar të merrem në politikë shumë moti. Kur kam ardhë me bisedu të Nisma me Jakup Krasniqin dhe Fatmir Limajn unë kam kërkue diçka shumë të thjeshtë, “A më lejoni që Milaimin mos me e shitë, me deformue për asnji post”, ka thanë Zeka.

“Na mendojmë se Zeka ka me qenë zani ynë. Sot Kosova ma shumë se gjithçka ka nevojë për të vërtetën”, ka thanë Kryetari i kësaj partie, Fatmir Limaj.

 

1-zekaaa

Shperndaje në: