Ky kercenim i Nikolic për Kosovën ka me ju shokue!

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic ka thanë se asht e pakonceptueshme që Kosova me u ba anëtare e UNESCO’s, pa e negociue këtë në Bruksel.

Nikolic, në edicionin e së Shtunës në të përditshmen ‘Politika, ka thanë se në qoftë se Kosova nga ana e Asamblesë së Përgjithshme të UNESCO’s, bahet anëtare e asaj agjencie të OKB’s , ka me propozue që Serbia me ndërpre bisedimet me Prishtinën dhe që popullit të vet me i ndihmue për me jetue ma mirë se ma parë, edhe në Kosovë dhe në pjesë të tjera të Serbisë, shkruen b92.

 

Shperndaje në: