Blerim Shala i bashkohet Kadri Veselit (foto)

Mbas përfundimit të koalicioneve parazgjedhore dhe mbas aderimeve të shumta, Partia Demokratike e Kosovës ka mirëprit sot në partinë e tij edhe nji tjetër personalitet.

Bahet fjalë për ish-anëtarin e AAK’s, Blerim Shalën.

Këtë e ka ba zyrtare kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli përmes nji konference për media.

 

shalaveseliiiii

 

Ky personalitet sot pritet me ju bashkue PDK’s (foto)

 

Blerim Shala, sot zyrtarisht ka me u ba pjesë e Partisë së Kadri Veselit.

Shala kohë ma parë ishte largue nga Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës.

Dy vjet ma parë ai asht largue nga AAK ndërkohë që ka vazhdue me qenë deputet në Parlamentin e Kosovës, pa i takue ndonji grupi parlamentar.

Shala asht gazetar shumëvjeçar ndërkohë që në 20 vjetet e fundit ka qenë pjesë e shumë proceseve politike.

Burime të Express kanë kallxue se zyrtarizmi i Shalës pritet me u ba shumë shpejt dhe i njajti ka me qenë pjesë e listës zgjedhore të kësaj partie për deputet.

 

shalaaaa

Shperndaje në: