Ky president merr pjesë në varrimin e Muhammad Ali

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, ka thanë se do të marrë pjesë në varrimin e legjendës së boksit Muhammad Ali.

Varrimi i të ndjemit Muhammad do jetë publik, e aty do të përkujtohet edhe njiherë nga dashamirët e tij, familjarët dhe miqtë.

Zadhanësi Bob Gunnell njoftoi se ceremonia do të mbahet në qytetin e Aliut në Kentucky, ku arkivoli i tij do të marshojë në ato rrugë.

Nji burim presidencial në Turqi tha: “Na e konfirmojmë ardhjen e presidentit Erdogan në Kentucky, për me marrë pjesë në funeralin e legjendës Muhammad Ali”.

 

erdogan

Shperndaje në: