Ky sondazh për zgjedhjet n’Shqipni sjell rezultate interesante (foto)

Kur kanë mbetë edhe 10 ditë nga zgjedhjet e 25 Qershorit në Shqipni, Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e tretë.

Simbas sondazhit, nëse zgjedhjet do zhvilloheshin këtë javë, Partia Socialiste kishte me i fitue 48% të votave. Në vendin e dytë qytetarët kanë zgjedhë Partinë Demokratike me 32% të votave, ndërsa e treta renditet Lëvizja Socialiste për Integrim me 13%.

live-768x432

Shperndaje në: