Lajm i mirë për veteranët

Kryetari i veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka nji lajm të mirë për veteranët.

Veteranët, të cilët muejin e kaluem nuk i kanë marrë pensionet e tyne, këtë muej kanë m’i marrë.

Kryetari i organizatës së veteranëve të UÇK’s, Hysni Gucati, për Indeksonline ka thanë se veteranët kanë me u pague këtë muej. Gucati shtoi se edhe borxhi i muejit të kaluem ka me u dhanë në këtë muej.

“Veteranët kanë m’i marrë me kohë pensionet dhe po ashtu të muejit të kaluem, të cilët nuk e kanë marrë. Kam pasë takime ma herët me institucionet përkatëse, dhe veteranët nuk kan me mbetë pa pensione” ka thanë Gucati.

Shperndaje në: