Vetëvendosje fuqizohet me nji ish-këshilltar të Thaçit!

Analisti politik, Dukagjin Gorani, që për disa vite ka shërbye edhe si këshilltar i ish-kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, i asht bashkue Lëvizjes Vetëvendosje.

Lajmin për aderimin e tij në partinë ma të madhe opozitare në vend e ka dhanë vetë Vetëvendosje, tue postue nji fotografi të Goranit me mbishkrimin “Lëvizja po fuqizohet”.

Lidhun me afërsinë e tij me Vetëvendosjen dhe nji aderimi të mundshëm asht spekulue edhe ma herët në media.

 

dugiii

Shperndaje në: