LDK ‘godet’ randë Veselin e Haradinajn

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avullah Hoti, ka thanë se Kuvendi e Qeveria kanë ba shkelje të praktikave demokratike në javën e parë të funksionimit.

Hoti ka thanë se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, janë “dhunues” të demokracisë.

Nëse Haradinaj nuk e shkarkon ministrin e Bujqësisë, Nenad Rikalo, atëherë LDK’ja ka me thirrë nji interpelancë për këtë çashtje.

Këtë e bani të ditun përmes nji konference për media, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’s, Avdullah Hoti.

Shperndaje në: