LDK takim të jashtëzakonshëm me VV’n

LDK-VV

Lidhja Demokratike e Kosovës mbas “shkuronëzimit” me Aleancën Kosova e Re, i ka ba ftesë Lëvizjes Vetëvendosje për nji takim të jashtëzakonshëm.

Burimet e Indeksonline mbrenda VV kanë konfirmue se ky takim pritet me u mbajtë prej orës 15:00 dhe ka me u vendosë për të ardhmen e këtyne dy subjekteve politike.

Takimi asht planifikue të mbahet në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.