Lekaj: Seanca po vonohet, sepse Koalicioni nuk i ka numrat

lekaj-roll

Ne lidhje telefonike per Televizonin Rrokum, deputeti i AAK’s Pal Lekaj ka thane se nuk ka informacion zyrtar se cka po bahet lidhun me seancen.

“Ajo qe vrehet asht se koalicioni nuk i ka votat dhe Lista Serbe nuk asht ne salle, kjo mundet me qene arsyeja pse po shtyhet”.

“Jam i bindun qe nuk ka me kalue Demarkacioni me Malin e Zi”, tha Lekaj.

Lekaj tue komentue shtyemjen eventuale te seances ban nji sqarim per opinionin:

“Seanca duhet me i pase 50+1 dhe nuk mundet me u shtye, por mundet me u largue pika qe ka te baj me Demarkacionin”.
Lekaj perseriti se vota e AAK’s ka me qene kunder Marreveshjes.