Lirohet kosovari Hilmi Kelmendi, mberrinë në Merdare n’orën 16:00

Hilmi Kelmendi asht lirue nga autoritetet serbe.

Autoritetet serbe kanë lirue nga burgu kosovarin, Hilmi Kelmendi, i cili asht arrestue të Premten e kalueme në Beograd dhe i cili n’oren 16:00 pritet me arritë në Merdare.

Lirimin e Kelmendit e ka konfirmue për Televizionin Rrokum, avokati i tij Sead Spahovic.

 

Shperndaje në: