Lista Serbe bllokon formimin e institucioneve, kërkesat e saj janë të papranueshme?

Para dy ditësh, Aleanca Kosova e Re ka arritë marrëveshje me koalicionin PAN për formimin e institucioneve.

Pritej që këtë javë me u mbledhë edhe njiherë Kuvendi i Kosovës me i zgjedhë kryetarin dhe nënkryetarët.

Mirëpo, arbresh.info mëson nga burimet e saj se kjo nuk pritet me ndodh, mbasi Lista Serbe asht tue vnue kushte të papërballueshme për koalicionin PAN

Shperndaje në: