Lista Serbe zgjedh Kryetarin e ri (foto)

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakic asht zgjedh Kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova.

Përzgjedhja e Rakic në këtë post asht ba në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe.

Kryetari aktual i Listës Serbe, Slavko Simic mendohet që të kyçet në ndonji post në Prishtinë mbas konstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë së re.

 

rakic

Shperndaje në: