Fillon seanca e Kuvendit me Vetevendosjen!

Kuvendi i Kosoves ka fillue seancen e rregullt plenare.

Kreu i Vetevendosjes Visar Ymeri ka kritikue kreun e Kuvendit tue thane se ai asht krimineli qe po paraqitet gjoja po e lufton krimin ne Kosove.

“Lufta kunder krimit e korrupcioni luftohet prej kokes te bishti e koken e SHIK’ut e kemi ne krye te Kuvendit. Kadri Veseli po sillet si shpetimtar por asht e kunderta”, ka thane Ymeri.

Ai tha se klika e krimineleve te Ises e Kadrise duhen ndale dhe ata nuk kane me fitue.

visarymeri

 

kuvendiiivv