LIVE: Prag lufte? Korea Veriore po i zhvendos raketat ballistike tue i vendosë përballë Japonisë

Korea Veriore asht tue zhvendosë raketat ballistike në brigjet e saj tue i vnue në gjendje gadishmënie.

Raketat simbas mediave ndërkombëtare janë tue u vendosë përball Japonisë dhe nji pjesë tjetër përballë Koresë Jugore.

Shperndaje në: