LSI e Ilir Metes mban zgjedhjet për kryetarin dhe kryesinë e partisë!

ilirmeta

Më 6 Nandor, Lëvizja Socialiste për Integrim ka me mbajtë zgjedhjet në parti, ku pritet me u votue edhe për kryetarin.

LSI ka deklarue ma herët se ka me mbajtë zgjedhjet për kryesinë e re të kësaj force politike, që zgjidhjet nga anëtarësia e LSI’s, sikundër dhe kryetarin.

Vetë kryetari Ilir Meta, njiherësh kryetari i Kuvendit të Shqipnisë ka mirëprit çdo kandidaturë perballë tij për me zgjedh ma tej kryetarin e ri.

Nuk dihet se cili ka me qenë rivali i Ilir Metës në këto zgjedhje apo nëse do të ketë nji të tillë.

 

Shperndaje në: