Lufta asht afër: Kjo asht deklarata e fundit nga Pentagoni

Mbas deklaratave të Koresë së Veriut, se Shtetet e Bashkueme (SHBA) i kanë shpallë luftë vendit komunist dhe provokimeve të reja me testime të raketave, vjen edhe reagimi ma i ashpër nga Pentagoni, i papamë nga Lufta e Dytë Botnore.

Zadhanësi i Pentagonit, Kolonel Robert Manning, tha se “nëse Korea e Veriut nuk i ndal veprimet e veta provokuese, ju e dini, ju siguroj se na kemi me ja dhanë Presidentit opcionet që të merret me Korenë e Veriut”, trasnmeton gazetametro.net

Ma parë, Trump, ka premtue me “shkatërrue totalisht” Korenë e Veriut dhe me goditë vendin me “zjarr dhe tërbim”.

Shperndaje në: