Lufta e III Botnore parashihet jashtëzakonisht ‘vdekjeprumëse dhe e shpejtë’

Shefat e ushtrisë së SHBA’ve tregojnë se çfarë mundet me ndodhë nëse SHBA fillon luftën me Rusinë apo Kinën.

Asht nji version trishtues i luftës dhe i atillë që nuk e ka përjetue askush ndonjiherë, shkruen Daily Mail, percjellë KosovaPress.

Shefat e ushtrisë së SHBA’ve kanë tregue parashikimet për nji konflikt të madh dhe thonë se lufta mes shteteve kombe në njifarë pike në të ardhmen ‘asht pothuejse e garantueme’.

Inteligjenca artificiale dhe armët e mençuna kanë me qenë në krye, me ‘komb shtetet moderne tue veprue në mënyrë agresive ” kanë me qenë armiq të mundshëm.

 

Shperndaje në: