Lunacek: Dite e lumtun per Kosovaret! I erdh fundi izolimit te qytetareve te saj!

Zv/Presidentja e Parlamentit Europian dhe mikja e Kosoves, Ulrike Lunacek uron qytetaret e Kosoves per daljen nga izolimi i vizave, mbas rekomandimit pozitiv per vizat ne Komisionin Europian.

Lunacek permes Twitter ka nda gezimin e saj me qytetaret e Kosoves.

‘Dite e lumtun per Kosoven! Drita e gjelbert per liberalizimin e vizave ka me i dhane fund izolimit te qytetareve te Kosoves!’, shkruen Lunacek.

lunacek

 

Shperndaje në: