Lunacek, qe çka thotë për Eurovisionin!

Ulrike LUNACEK

Mbas reagimit të djeshëm të Ministrit të Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku, ndaj Organizatës së Eurovisionit, ku këta të fundit e ndaluen flamurin e Kosovës tue e rendit atë së bashku me flamurin e ISIS, kanë arritë përkrahjet edhe nga figura të nalta europiane.

Çollakun e ka përkrah për këtë çashtje edhe eurodeputetja Ulrike Lunacek.

Ajo në nji postim në rrjetin social Twiter thekson se Kosova duhet me marrë pjesë n’Eurovision.

“Kosova asht pranue nga 111 shtete anëtare të OKB’s dhe 23 shtete të BE’s. Asht koha që edhe Kosova të merr pjesë në Eurovision”, ka shkrue ajo.

 
twettt

Shperndaje në: