Lutja qe Nikolic i ka ba Maqedonisë ka me ju befasue!

Presidenti serb, Tomisllav Nikolic mbas nji takimi sot me presidentin maqedonas, Gjorgje Ivanov, ka tregue se ka folë edhe për Kosovën.

Ai ka kërkue që Maqedonia me qenë kundër pranimit të Kosovës në UNESCO.

“Luta Maqedoninë me mbrojtë trashëgiminë tonë historike, sikur mbron të vetën”, ka thënë Nikoliq.

Ai ka shtue se kosovarët janë tue u përpjek që të fallsifikojnë historinë dhe të përvetësojmë manastiret serbe.

Shperndaje në: