Pse Mafia italiane egzekuton kete emigrant!

itali-2_1461357043-4338191

Bosët e mafias italiane i kanë shpall luftë grupeve të emigrantëve. Kështu shkruejnë mediat e huaja mbas vrasjes së ndodhun në Palermo të nji emigranti nga Gambia.

Simbas burimeve, mafia italiane asht në luftë me bandat e emigrantëve sa i përket trafikut të drogës dhe prostitucionit. Bahet me dije se kjo vrasja nuk lidhet asapk me përfshimjen e tij në nji rrjet mafioz.
Kryetari i Bashkisë së Palermos, Leoluka Orlando tha për MailOnline se “Palermo s’asht ma nji qytet italian, as europian, në çdo moment që lëviz në qytet, të duket sikur je në Stamboll apo Bejrut”.

Shperndaje në: